Výstražná lišta

/
/
Vybudování cyklostezky Česká Kamenice – Kamenický Šenov

Vybudování cyklostezky Česká Kamenice – Kamenický Šenov

Dlouhodobě připravovaný projekt vybudování cyklostezky do Kamenického Šenova se dostává do fáze spuštění prací. Dne 20. 3. 2024 bylo oficiálně předáno staveniště a vítěz výběrové soutěže o zhotovitele této akce EUROVIA a.s., může začít vlastní práce. Vlastní stavební činnost začne během 15 dnů. Jak je vidět z projektu, jedná se o velmi kvalitní povrch, který bude všem cyklistům zpříjemňovat cestu do Šenova a zpět.

Na financování projektu se podílí Stání fond dopravní infrastruktury a to téměř 85 %, dále město Česká Kamenice společně s Kamenickým Šenovem. Věříme, že tato stavba podpoří mobilitu obyvatelstva a především velkou měrou turistický ruch. Podstatnou měrou se zvýší i bezpečnost při jízdě cyklistů a pěších, kteří se nebudou muset střetávat s běžnou automobilovou dopravou a získají vlastní bezproblémovou komunikaci.

Předem se omlouváme všem, kterých se stavební činnost dotkne v negativním smyslu. Se stavbou se snažíme vyjednat takové postupy, které budou pro obyvatele co nejpříjemnější a do dokončení trasy, což bude v říjnu tohoto roku, nebudou vytvářet žádné složité situace pro místní občany.

 

Vladimír Janda
– Odbor rozvoje, investic a životního prostředí

Sdílejte článek:

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Linkedinu
Poslat přes Whatsapp