/
/
SmartGuide – audioprůvodce městem

SmartGuide – audioprůvodce městem

Zatímco dříve byly populární mapy a tištěné průvodce, dnes obzvláště mladší turisté hledají informace spíše v on-line světě pomocí svých chytrých zařízení.

Abychom zaujali i tuto cílovou skupinu a dokázali jim město v celé kráse představit, připravili jsme toto léto novinku v rámci spolupráce s aplikací SmartGuide.

SmartGuide je zcela bezplatná aplikace, kterou je možné si stáhnout do jakéhokoliv chytrého zařízení. Tím se např. z telefonu či tabletu stane váš osobní průvodce po lokalitě, ve které se aktuálně nacházíte. Trasy v aplikaci připravují přímo pracovníci daných  turistických oblastí. Objevíte tedy i ty méně navštěvované klenoty.

Kromě blízkých měst, jako je Horní Police, Česká Lípa, Děčín či Ústí nad Labem, najdete v aplikaci SmartGuide typy na výlety po celém světě, ať už vyrážíte do Brazílie nebo na Nový Zéland. Mezi neustále rostoucí počet zapojených destinací se letos přidala i Česká Kamenice.

Komentář k prohlídce města je zatím dostupný pouze v českém jazyce. Aplikaci bude možné si bezplatně stáhnout přímo v informačním centru, pokud ji cestovatel již nebude mít. Má-li turista aplikaci již nainstalovanou a např. projíždí okolím České Kamenice po cestě k Pravčické bráně, SmartGuide uživatele upozorní, že v jeho blízkém okolí je připravena audioprohlídka.

Vytvoření záznamu o České Kamenici v aplikaci SmartGuide podpořil Dotační fond Libereckého kraje a jeho program Řemeslná a zážitková turistika pro rok 2022.

Tereza Havlíčková 
— KaCR

Sdílejte článek:

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Linkedinu
Poslat přes Whatsapp