Výstražná lišta

/
/
Silniční cyklistika po 26 letech opět v našem městě

Silniční cyklistika po 26 letech opět v našem městě

Dne 23. dubna se v České Kamenici opět postaví na startovní čáru silniční cyklisté. Po dlouhých 26 letech uspořádá Cyklistický Klub 1967 Česká Kamenice závod v silniční cyklistice. 

Proč po tak dlouhé době? V minulosti místní oddíl cyklistiky pořádal silniční kritérium na okruhu v centru města. Z důvodu předláždění náměstí nebylo nadále možné na stejném okruhu závod pořádat (nebezpečný nájezd na náměstí Míru z Nerudovy ulice). Poslední závod na silničních kolech se tak v České Kamenici uskutečnil v roce 1997. 

V této době také probíhal boom horské cyklistiky, kdy jsme na chuť horským kolům přišli i my a díky tomu se u nás od roku 1999 začala psát historie závodů horských kol a o rok déle historie seriálu PEKLO SEVERU. 

V loňském roce jsme byli osloveni pořadatelským týmem známého ženského etapového závodu z Krásné Lípy s názvem Tour de Feminine, abychom spolu s nimi v průběhu jednoho víkendu uspořádali dvojzávod Českého poháru v silniční cyklistice. Důvodem bylo především pozvednutí úrovně těchto závodů, což si česká cyklistika jistě zaslouží. Cítili jsme se poctěni a tuto výzvu jsme přijali. Můžeme tedy oznámit vznik nové série PEKLO SEVERU ROAD. 

A co se vlastně bude dít? V dopoledních hodinách se v 10:00 hodin na start postaví amatéři a ve 13:00 hodin odstartuje závod ŠKODA CUP –   Český pohár v silniční cyklistice kategorií ELITE, U23 a vybraných juniorů. V sobotu 22. dubna se vše odehraje v Krásné Lípě a 23. dubna se přesune vše k nám do České Kamenice. Po oba dny je stejný časový plán závodů. 

V centru města chystáme spolu s KaCR (org. složka kultura a cestovní ruch) doprovodný program, o kterém budeme ještě informovat. Již teď ale můžeme slíbit závod kolem kašny pro nejmenší. 

Věříme, že si sportovní nadšenci nenechají tuto podívanou ujít a najdou cestu na startovní čáru jako závodníci či jako fanoušci k trase závodu. 

Více informací se o závodech dočtete na www.pekloseveru.cz 

Roman Horký
– CK 1967 Česká Kamenice 

Mapa závodu – Krásná Lípa
Mapa závodu – Krásná Lípa
Mapa závodu – Česká Kamenice
Mapa závodu – Česká Kamenice

Sdílejte článek:

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Linkedinu
Poslat přes Whatsapp