Výstražná lišta

/
/
Okolí Mlýnků se rozrostlo o interaktivní prvky

Okolí Mlýnků se rozrostlo o interaktivní prvky

Interaktivní prvky - Mlýnky
Nové interaktivní prvky

Dalším bodem projektu Rozvoj infrastruktury cestovního ruchu na Českokamenicku, který bychom vám rádi představili, jsou nově vystavěné interaktivní vodní prvky. Jejich výstavba byla dokončena v polovině října a jedná se o soustavu korýtek, mlýnků, stavidel a vodního dopravníku. Tyto herní prvky jsou volně rozmístěny na toku potůčku u Mlýnků a děti se tak mohou těšit na spoustu vodní zábavy.

V nejvyšším bodě soustavy je vystavěna vodní pumpa, díky které voda může dále pokračovat do vodních žlabů, korýtek a vodních přepravníků, které na sebe navazují a děti si tak mohou v praxi vyzkoušet, jak se tento živel chová v rozmanitých situacích a pozorovat jeho chování. Mohou vodu čerpat, přepravovat, zastavovat či usměrňovat.

V nejbližší době v místě proběhnou ještě různé terénní úpravy a budou doplněny lávky či přemostění tak, aby bylo dětem umožněno se v místě pohybovat co nejpraktičtěji a zároveň bezpečně. Na jaře bude k vodním prvkům přistavěn ještě vodní přívoz, který bude umístěn na zdejším rybníku.

Jelikož nám pomalu začíná zima, vodní pumpu bohužel nebude možné přes zimní sezónu využívat kvůli riziku zamrznutí. I tak se ale určitě přijďte na novinku podívat a vodu si zkuste napustit alespoň pomocí plecháčků. A od jara na děti čeká spousta cachtání a zábavy!

Anna Volfová
– vedoucí KaCR

Sdílejte článek:

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Linkedinu
Poslat přes Whatsapp