Výstražná lišta

/
/
Ohlédnutí se za prázdninovým pobytem a službami klubu sv. Sofie

Ohlédnutí se za prázdninovým pobytem a službami klubu sv. Sofie

Nízkoprahový klub sv. Sofie patřící pod Charitu v České Kamenici, který dětem a mladým lidem ve věku 6 – 18 let pomáhá překonávat období dospívání a pomáhá jim také zvládat každodenní starosti a obtížné životní situace, o letních prázdninách uskutečnil historicky první vícedenní pobytovou akci, která byla naplněna zážitkovým programem.

Takové akce pomáhají dětem často zprostředkovat novou zkušenost s jiným prostředím než s tím, ve kterém jsou většinou každý den. Této akce se zúčastnilo celkem 13 dětí a mladých lidí a také se na ní podílely dvě dobrovolnice, které na celé akci zajišťovaly všem zúčastněným pravidelnou stravu. Tyto dobrovolnice jsou jedny ze starších dětí, které využívají nabízené sociální služby nízkoprahového klubu. Těmto starším dětem klub nabízí mimo další služby, jako je poradenství, také možnost podpory na střední škole formou stipendijního programu, jehož součástí je kariérní poradenství.

Tato služba dětem pomáhá zlepšit podmínky pro studium či předcházet případnému předčasnému ukončení studia, a tím se snaží zlepšit u těchto dětí postavení na trhu práce.

V rámci této podpory spolupracuje nízkoprahový klub sv. Sofie s organizací Člověk v tísni a nadací Albatros. 

Bc. Jiří Sedláček
– vedoucí nízkoprahového klubu
 

Sdílejte článek:

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Linkedinu
Poslat přes Whatsapp