Výstražná lišta

/
/
Nový program dobrovolnické pomoci osamělým seniorům pro Českou Kamenici

Nový program dobrovolnické pomoci osamělým seniorům pro Českou Kamenici

Vážení spoluobčané,

město Česká Kamenice navazuje spolupráci s Dobrovolnickým centrem Slunečnice, z.s., které nabízí možnosti pro zájemce o tuto záslužnou činnost. Proběhlo jednání s vedením města, připravujeme spolupráci s Gymnáziem Česká Kamenice a s kluby pro seniory. Těšíme se, že spolupráce bude přínosná nejen pro město, ale i pro jeho občany.

Dobrovolnické centrum Slunečnice, z.s. působí v Děčíně již řadu let. Přijímáme a vysíláme dobrovolníky z celého děčínského regionu do různých sociálních zařízení, kam naši dobrovolníci dochází trávit svůj volný čas. Dobrovolníci navštěvují organizace pro lidi s mentálním postižením, děti z nízkoprahových zařízení nebo domovy pro seniory.

Nyní hledáme dobrovolníky, kteří by dělali společnost osamělým seniorům a společně s nimi se účastnili zájmových aktivit. Taková práce dobrovolníka spočívá v asistenci při nákupech, hraní deskových her, chození na procházku nebo do knihovny a mnoho dalšího, podle toho, co dotyčného seniora a dobrovolníka baví, případně společnictví v domově pro seniory.

Dobrovolník je kamarád – společník, který pouze vykonává volnočasovou aktivitu, nedělá odbornou práci.

Naše dobrovolnické centrum nabízí dobrovolníkům nové zkušenosti, emoční i osobní obohacení a navázání nových vztahů. Zájemce proškolíme a po celou dobu jejich působení jim budeme poskytovat odbornou a osobní podporu. Program je podpořen Ministerstvem zdravotnictví, Ministerstvem vnitra, Ústeckým krajem, Městem Děčín, Nadací Charty 77/ Kontem bariéry v rámci fondu Dr. Max Filantropie a Interkov, s.r.o.

STÁŘÍ NENÍ NEMOC, ALE DŮLEŽITÁ ETAPA ŽIVOTA, KTERÁ ČEKÁ NA KAŽDÉHO Z NÁS.

Petra Baborová
– Dobrovolnické centrum Slunečnice, Hudečkova 664/1, Děčín 1, tel.: 739 355 705, dobrovolnictvislunecnice@seznam.cz

Mgr. Lukáš Herich
– vedoucí OSV

Dobrovolníci

Sdílejte článek:

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Linkedinu
Poslat přes Whatsapp