Výstražná lišta

/
/
NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM LIGHT

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM LIGHT

Dne 17. 1. 2023 proběhla v historické zasedací místnosti Komunitního centra informativní přednáška týkající se nového programu Státního fondu životního prostředí „Nová zelená úsporám light“.

Je to zjednodušená verze programu „Nová zelená úsporám“ a je určena výhradně pro vlastníky nebo spoluvlastníky rodinných domů či trvale obývaných rekreačních objektů, kde všichni členové domácnosti pobírají starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně nebo v období mezi 12. zářím 2022 a datem podáním žádosti pobírali příspěvek na bydlení.

Příjem žádostí začal 9. 1. 2023. Podpora se týká zateplení fasád, střechy, půdy, podlahy, výměny vchodových dveří a oken. Cílem je pomoci snížit úniky tepla a energetickou náročnost objektu. Maximální výše dotace je 150.000,- Kč a je vyplacena vždy zálohově předem v plné výši. Realizaci je potom nutné provést během následujícího jednoho roku. V případě, že např. firma na výměnu oken má prodlení a jste schopni skutečnost doložit smlouvou, pak je možné požádat o prodloužení o půl roku.

S registrací, vyřízením žádostí a posudky pomohou zástupci Místních akčních skupin, informační střediska EKIS nebo pracovníci úřadů práce a sociálních služeb.

Kontakty najdete na stránkách https://novazelenausporam.cz/.

Pro telefonickou konzultaci nebo sjednání osobní schůzky lze také kontaktovat krajské pracoviště NZÚ Ústí nad Labem na tel.: 725 308 490.

Pokud splňujete veškeré podmínky, byla by škoda tuto možnost nevyužít.

Nová zelená úsporám LIGHT – PREZENTACE k přednášce

Tomáš Kettner
– energetický a klimatický koordinátor

 

Sdílejte článek:

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Linkedinu
Poslat přes Whatsapp