Výstražná lišta

/
/
Na vrchu Ptáčník vyrostlo vyhlídkové místo

Na vrchu Ptáčník vyrostlo vyhlídkové místo

V listopadových novinách jsme vás informovali o novinkách v místní části Kamenická Nová Víska. V té době předseda osadního výboru Lukáš Horyna pokládal základy pro usazení posezení vyhlídkového místa. Během listopadu spolu s Tomášem Čapkem dobetonoval kotvící patky a 26. listopadu za pomoci Mirka Hagary, který zapůjčil pro dopravu svůj traktůrek s valníkem, usadil posezení na připravované místo. Na této akci se podíleli také Lenka Horynová, Lukášova setra, která natřela konstrukci, a Jiří Šrámek, který se postaral o vysekání prostoru na kopci. 

Lukáš vyrobil posezení sám z vlastních prostředků a ve svém osobním čase. Nápad na postavení posezení s vyhlídkou dostal již v minulém roce, když na vrch Ptáčník umístil malý vánoční stromek, který jsme se sousedy dozdobili. Stavbu posezení pak zahájil přesně 8. ledna 2022. 

Toto místo bude jednou z ozdob naší vesnice, která bude sloužit nejen obyvatelům Vísky, ale také dalším návštěvníkům místa. K místu bude v příštím roce ještě prosečena přístupová cesta, aby bylo možné se k vyhlídce vydat po obecní cestě mimo soukromé pozemky, které jsou v současné době k příchodu na místo používány. Za myšlenku a hlavní realizaci vyhlídkového posezení děkujeme Lukášovi nejen jménem Osadního výboru Kamenická Nová Víska a Víska pod Lesy, ale také jménem všech budoucích návštěvníků tohoto místa. Poděkování patří také majitelům pozemků, kteří dočasně umožňují příchozím využívat cestu k vyhlídce. Doufáme, že se nám zadaří co nejdříve ji zpřístupnit po obecní cestě. 

Za Osadní výbor KNV a VpL
Michaela Čapková

Sdílejte článek:

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Linkedinu
Poslat přes Whatsapp