Výstražná lišta

/
/
Knihovna se sloučí s KaCR a přestěhuje se

Knihovna se sloučí s KaCR a přestěhuje se

Na listopadovém zasedání zastupitelstva města byla jednomyslně schválena významná změna týkající se městské knihovny. Od 1. ledna dojde ke začlenění knihovny do KaCR, organizační složky, která má ve městě na starosti dění v oblasti kultury a turistického ruchu i provoz  turistického informačního centra. Cílem této změny je více knihovnu propojit s kulturním a společenským děním ve městě, ještě více ji otevřít veřejnosti, a zároveň zajistit lepší využití našich omezených lidských zdrojů (možnost záskoku zaměstnanců v rámci větší organizace).

Na léto příštího roku chystáme také stěhování knihovny do prostor v domě kultury, konkrétně do dvou místností (tříd) ve foyer hned za vstupem. V rámci stěhování  by mělo dojít k postupné úpravě a rekonstrukci prostor, včetně vytvoření nového bezbariérového vstupu do celého objektu domu kultury (stávající bezbariérový vstup přes sál je nevyhovující). Od stěhování si slibujeme mimo jiné to, že dům kultury
ožije, v otevírací době knihovny bude veřejně přístupný, bude možné si ve foyer dát kávu, počkat na děti, než skončí na kroužku, číst si u toho knihu apod.

Na základní činnosti samotné knihovny, kterou je samozřejmě půjčování knih, se nic nezmění, naopak, rádi bychom dosáhli rozšíření otevírací doby knihovny pro veřejnost tak, aby i půjčování a vracení knih bylo ještě komfortnější. O přesném datu stěhování knihovny, které bude samozřejmě spojeno s krátkodobým uzavřením, budeme ještě informovat.

Jan Papajanovský
— starosta

Sdílejte článek:

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Linkedinu
Poslat přes Whatsapp