Výstražná lišta

/
/
Jak jsme sehnali zubaře a bude jich víc?

Jak jsme sehnali zubaře a bude jich víc?

V červnovém vydání těchto novin byla uveřejněna informace, že v našem městě bude od začátku roku 2023 působit nový zubař. Po  uveřejnění článku se na mě řada lidí obrátila s dotazy, jak se nám podařilo do města zubaře domluvit a kdy zubařů přijde víc. Souhlasím s tím, že pro dostatečné pokrytí Kamenice a její spádové oblasti by ve městě měli působit zubaři alespoň tři, ovšem domluvit i jen jednoho nového zubaře je malý zázrak. Posuďte sami, co všechno město dělalo a dělá.

V prvé řadě nabízíme již od roku 2019 stipendium pro studenty lékařských oborů ve výši 10 tis. Kč měsíčně výměnou za závazek pracovat po  ukončení studia u nás v České Kamenici. Několik předběžných zájemců o něj bylo, nikdo však svůj zájem do konce bohužel nedotáhl.

Okamžitě po našem nástupu na radnici, vědomi si blížícího odchodu manželů Novákových do zaslouženého důchodu, jsme začali s aktivním hledáním zubaře.  Oslovili jsme osobně několik absolventů, na které jsme měli kontakt, dále jsme prostřednictvím různých kanálů (časopisy, burzy práce, Facebook) uveřejnili několik inzerátů s tím, že hledáme zubaře. Viditelnost byla v tisících lidí, ozvalo se několik málo  absolventů, se kterými jsme měli osobní jednání, všechna však nakonec ztroskotala nikoliv na tom, že by naše nabídka nebyla atraktivní, ale proto, že absolventi chtěli zůstat žít ve větších městech, zpravidla Praze.

Když už zmiňuju naši nabídku, tak ta atraktivnější snad už ani být nemohla – ve finále jsme nabízeli (a nadále nabízíme, protože máme zájem o více nových zubařů!) kompletní vybavení nové ordinace v ceně do 2 mil. Kč, k tomu velmi rozumný nájem a pomoc se zajištěním bydlení. Nakonec na tuto nabídku zareagoval již dříve zmíněný absolvent Jan Kmínek, velký a pozitivní vliv na tom měl ovšem jeho vyučující na  fakultě a rodák z Kamenice, Aleš Koudela, který si zaslouží velký dík.

Jak je snad vidět z výše popsaného, situaci jsme opravdu nepodcenili a nepodceňujeme, jen bohužel řešíme problém, který by měl řešit zejména stát, potažmo zdravotní pojišťovny, nakonec však městu nezbyde, než opět převzít odpovědnost, aby zdravotní péči pro občany zajistilo.

Jan Papajanovský
— starosta

Sdílejte článek:

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Linkedinu
Poslat přes Whatsapp