Výstražná lišta

/
/
Festival KAMEN!CE proběhl s velkým úspěchem!

Festival KAMEN!CE proběhl s velkým úspěchem!

V České Kamenici proběhla ve dnech 9. až 11. června zřejmě největší kulturní akce v historii města. Druhý ročník festivalu KAMEN!CE, který je nástupcem původního Mezinárodního hudebního festivalu, se posunul do další fáze a přilákal do České Kamenice několik tisíc návštěvníků ze všech koutů České republiky.

Festival začal ve čtvrtek 9. června koncertem Děčínské dechové kapely a následoval intenzivní hudební program až do 22 hodin, kdy na podiu u domu kultury skončila kladenská kapela Zrní. Následovalo promítání „letního kina“ ve velkém sále domu kultury. Bylo to první „kinopromítání“ v České Kamenici po téměř patnácti letech. Zaplněný sál tak zhlédl klasiku novodobé české komediální tvorby v podobě Samotářů.

Druhý den pokračoval program jak u domu kultury, tak na náměstí Míru. Hlavními hvězdami dne byli: skupina We Are Domi, letošní zástupce České republiky v soutěži Eurovision Song Contest, stálice české scény Vypsaná Fixa a také živá dechová diskotéka s názvem Toot Ensemble, která nechala nostalgicky vzpomenout na přehlídky big bandů, které před lety v České Kamenici probíhaly. Celý náročný den byl dohrán ve Starém klubu, kde se lidé bavili do brzkých ranních hodin.

Poslední festivalový den začal Kocovinovou jógou v parku s hojnou účastí, na které navázaly Otevřené šuplíky Unijazzu a Garážový kvíz on tour. Poté došlo na dětský program Timbalooloo u domu kultury. Své příznivce si našly také komentované prohlídky Zdeňka Fryblíka, úspěch zaznamenal i oběd se starostou a autorské promítání
Josefa Lustiga v domě kultury. Zapomenout nelze ani na výstavy papírových modelů bratrů Fryblíků v domě kultury a výstavu aktů s názvem „ Půlzadky“ v městském infocentru. Jsme moc rádi, že návštěvníky festivalu doprovodný program bavil, budiž to velkou motivací jej do následujících ročníků dále rozvíjet a zlepšovat.

Sobotnímu hudebnímu programu vévodily koncerty Vltavy, Jiřího Schmitzera, kontroverzní Muchy, Anety Langerové a Ventolína, který také celý festival zakončil. Na pódiu u domu kultury a následně také při buskování, tedy při pouličním hraní, pak zaujalo americko-francouzské duo Scott a Lila.

Celý festival byl dohrán na afterparty v domě kultury. O tu se postaralo duo Hello Marcel a následně dj set v podání DC Ground.

Kromě uměleckých vystoupení jsme mohli ochutnat nespočet dobrot ve festivalových stáncích, které uspokojily i ty nejrozmazlenější jedlíky.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem zaměstnancům města, kteří se na festivalu podíleli, zejména technickému zařízení, které po celou dobu udržovalo ve městě naprostý pořádek, dále policii, zaměstnancům TIC a samozřejmě Vlastovi Fryblíkovi z domu kultury. Bez součinnosti všech zaměstnanců města by nebylo možné festival v podobném rozsahu uskutečnit.

V neposlední řadě díky všem návštěvníkům, kteří se bavili spořádaně a bez narušování nočního klidu či vytváření zbytečného nepořádku v centru města.

Nezbývá, než se těšit na další ročník!

Jakub Bureš — KaCR

Sdílejte článek:

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Linkedinu
Poslat přes Whatsapp