Výstražná lišta

/
/
DÚKmobil v České Kamenici 8. 11. 2023

DÚKmobil v České Kamenici 8. 11. 2023

DÚKmobil přijede do České Kamenice ve středu 8. 11. 2023

Najdete ho opět na náměstí 28. října od 08:30 do 13:30 hod.

DÚKmobil

DÚKmobil je pojízdná informační kancelář Dopravy Ústeckého kraje, která navštěvuje města a obce po celém kraji a nahrazuje činnost dopravních informační kanceláří v místech, kde kanceláře nejsou.

DÚKmobil je vybaven plnohodnotným odbavovacím systémem, který umožnuje bezhotovostní prodej papírových časových jízdenek DÚK a anonymních čipových karet DÚK, tzv. peněženky, se kterou při každém placení ušetříte 10% ceny jednotlivého jízdného. Tuto „peněženku“ si v DÚKmobilu můžete také dobít.

Pracovník DÚKmobilu vám podá informace o jízdních řádek, aktuálních výlukách či mimořádnostech, najde vám nejvýhodnější spojení a zodpoví vaše dotazy týkající se veřejné dopravy v Ústeckém kraji. Můžete se na něj obrátit i se svými podněty.

Jedním z úkolů je seznamovat cestující s výhodami časového jízdného. Pokud dojíždíte pravidelně do školy či zaměstnání, vyplatí se vám časové jízdné (7denní, 30denní, 90denní, příp. roční). Úspora při každodenním dojíždění se při nákupu 90denní časové jízdenky pohybuje kolem 50 %, ušetříte tedy přibližně polovinu peněz.

V DÚKmobilu si také můžete nechat ověřit profil v mobilní aplikaci DÚKapka. Ověřený profil je potřeba pro nákup zlevněného časového jízdného (např. pro děti, studenty či seniory nad 65 let). V DÚKapce je pak možné nejen koupit si jednotlivé či časové jízdenky, ale i vyhledat spojení nebo zobrazit polohu spoje. K dispozici jsou i mapy a kontakt na dispečink DÚK. Velkou výhodou je možnost nákupu jízdních dokladů kdykoli a kdekoli (při připojeni na internet), tedy i z pohodlí vašeho domova.

Pro podrobnější informace se obraťte na pracovníka DÚKmobilu v čase jeho zastávky ve vašem městě.

Sdílejte článek:

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Linkedinu
Poslat přes Whatsapp