Výstražná lišta

/
/
Dubnový výlet s KČT Česká Kamenice

Dubnový výlet s KČT Česká Kamenice

Dne 20. dubna společně zdoláme další dvě sedmistovky Lužických hor – Pěnkavčí vrch a Weberberg.

Odjíždíme vlakem v 9:06 z nádraží ČK do stanice Jedlová, kde okruh začneme a kam se pak také vrátíme. Z nádraží půjdeme Stožeckým hřbetem, přes lávku na Šébru, nakoukneme na Pětikostelní kámen, jestli opravdu napočítáme pět kostelů ve výhledu. Zdoláme Pěnkavčí vrch jen o 1 m nižší než Luž, přes Weberberg (710 m n. m.) dojdeme Novou cestou k vyhlídce Zuzanka a pak už zase zpět k nádraží.

Trasa je dlouhá 13,5 km s převýšením 427 m. Je tedy středně náročná. Martina H., která výlet povede, už studuje některé zajímavosti na trase, aby nám je mohla říct.

Vítaný je každý, kdo má chuť a možnost na výlet jít.

Ve stejný den (20. 4.), pořádá KČT Rumburk výlet na zámek a do pivovaru ve Velkém Březně. Výlet je to nenáročný, dlouhý maximálně 5 km, stěžejní je prohlídka zámku a návštěva pivovaru. Část z nás se na výlet přidá a přistoupí k rumburské skupině do vlaku v České Kamenici směr Děčín v 8:46. Kdo máte chuť, přidejte se také! Pro bližší informace sledujte facebook KČT ČK nebo zavolejte na tel. číslo uvedené níž (Zuzka), zprostředkujeme vám informace z Rumburku.

Další informace a fotky z výletů vždy dáváme na facebook KČT Česká Kamenice, plakáty bývají v dostatečném předstihu na panelu před informačním centrem.

KČT Česká Kamenice
kct.ceskakamenice@gmail.com
tel. 777 93 03 43.

Sdílejte článek:

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Linkedinu
Poslat přes Whatsapp