Výstražná lišta

/
/
Čtvrtý ročník charitativního závodu Runštejn 2022

Čtvrtý ročník charitativního závodu Runštejn 2022

Můžeme se ohlédnout zpět a říci, že za sebou máme úspěšný, v pořadí již 4. ročník, charitativního závodu Runštejn, který se konal v prostředí Rabštejnského údolí první říjnovou neděli se symbolickým datem 2. 10. 2022.

V den závodu jsme se probudili do pěkného počasí, skoro to vypadalo na babí léto. Vůbec jsme v tak příznivé podmínky nedoufali, poslední dny věnované přípravám na závod a značení závodních běžeckých tras představovaly spíše boj s větrnými mlýny. Téměř nepřetržitý déšť a všudypřítomné bahno značně komplikovaly situaci. A my jsme slíbili všem závodníkům, že letos ta 10 kilometrová trasa prostě bude. Vloni jsme ji museli kvůli probíhající těžbě na poslední chvíli zrušit a zařadit náhradou dva pětikilometrové okruhy, a to není, co si budeme povídat, taková zábava. Runštejn stejně jako v předchozích letech nabídl závody ve všech kategoriích od drobotiny až po vytrvalce, nechyběl ani oblíbený rodinný závod. Dle registračních zápisů a výsledkových listin se letošního Runštejnu zúčastnilo celkem 199 závodníků, z toho 69 dětí v dětských kategoriích, 70 závodníků na trasách 5 a 10 kilometrů a 60 závodníků v rámci rodinného běhu. A i když je číslo o malinko nižší než v předchozích letech, my máme velkou radost, že zájem o závod a pomoc těm nejzranitelnějším z nás, kteří ji potřebují, neupadá.

Všechny dětské a mládežnické kategorie i rodinný běh se stihly odzávodit ještě za příznivého počasí. Těsně před startem hlavního závodu si s námi počasí pohrálo a zastihl nás silný déšť. Pohled na závodníky tísnící se pod pořadatelským stanem byl trochu smutný, chvíli to vypadalo, že až se odstartuje, vyběhnou i s tím stanem. Naštěstí, a to je známá věc, běžci, stejně jako závodníci v jiných disciplínách, nejsou z cukru. Neskutečné výkony, které za daných podmínek předvedli, by si jistě vysloužily obdiv od profesionálů nejvyšší úrovně. Protože pomoc potřebným je ještě pořád víc než nějaké vrtochy počasí.

Letošní ročník byl věnován malé Lilli Anně Soukupové. My jsme měli tu čest poznat dalšího bojovníka, který se statečně pere s každodenními překážkami, které mu život staví do cesty. Poznali jsme další úžasnou rodinu, která bojuje za lepší život pro svoji dceru a sestru. Malá Lilli se svojí maminkou, tatínkem a bráškou absolvovali rodinný běh a bylo vidět, že to Lilli opravdu baví. Na ten úsměv nikdy nezapomeneme, ostatně můžete to posoudit i na připojených fotografiích, jejichž autorem je paní Vetešníková. Symbolické dvojky se nám promítly i do vybrané částky. Na pomoc Lilli se ze startovného a dobrovolných příspěvků vybralo celkem 22 240,- Kč. Částka byla Lilli a její rodině předána přímo v rámci závodu. Peníze budou použity na částečnou úhradu operativních zákroků, které Lilli v dohledné době čekají. Pokud chcete Lilli také pomoci, více informací o jejím příběhu naleznete na FB stránkách: https://www.facebook.com/lillife.cz nebo na webových stránkách: https://lillife.cz, kde je odkaz i na transparentní účet.

Rádi bychom touto cestou poděkovali vedení města Česká Kamenice za podporu. Stejně jako v minulých letech se závodu v roli závodníka účastnil i pan starosta Jan Papajanovský.

Mnohokrát děkujeme také pracovníkům Technického zařízení města, jmenovitě panu Ondrovi Richterovi, za pomoc při vybudování zázemí závodu. Děkujeme také členům českokamenického Kynologického klubu za zapůjčení stupňů vítězů. Firmě pana Laciny za zapůjčení lešení, které posloužilo jako startovní a cílová brána. Obrovské díky posíláme také všem partnerům a sponzorům, velmi si vaší pomoci vážíme. Bez vás by Runštejn nebyl tím závodem, který si už získal své dobré jméno a objevuje se i v celostátních startovkách. A pomoc pro Lilli by nebylo možné uskutečnit.

Výčet všech partnerů a sponzorů závodu naleznete na FB stránce závodu: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063455413241.

A nezapomeňte, 5. ročník se bude konat 1. 10. 2023!

Budeme se na vás těšit!

Team Rozběháme Kamenici

Sdílejte článek:

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Linkedinu
Poslat přes Whatsapp